Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chov hairless (bezsrstých) myšek

Tyto myšky jsou vhodné jako domácí mazlíčci(vhodné i pro alergiky).Jsou to velice klidná a kontaktní zvířata.

 

Chov:


Chov těchto myšek je stejný jako jejich osrstěných kolegyň. Lze je bez problémů chovat společně s normálně osrstěnými myškami. Myšky pouze potřebují bezprašné hobliny. Nejlepší je jejich chov v plastových boxech a  teráriích ( klece nejsou vhodné- myšky nemají rády průvan a snadno se v klecích nachladí). Tím, že tyto myšky jsou klidné zvířata ( oproti osrstěným kolegyním), tak je možné je chovat v boxech nezakrytých, myšky neutečou. dále nemají tendenci nic okusovat, ať už gumové držadlo od napaječky, plastavou misku na žrádlo, kabely, oblečení........ Dobré je jim dát do ubikace i ovocnou větvičku (jabloň, hrušeň,švestka,....) na kousání ( myšky si tím brousí zuby). Myší samečky můžem chovat spolu ( narozdíl od osrstěných myšek se mezi sebou neperou). Samičku nikdy nechováme pouze jednu (mohla by steskem onemocnět a nebo zemřít na žal). Proto je lepší si koupit dvě samičky ( mužem k bezsrsté myšce koupit i osrstěnou samičku). Samečky je možno chovat po jednom. Bezsrstý myšky je možné chovat společně s osrstěnými myškami, osrstěné myšky bezsrté myšky zahřívaj.

 

dscf3576.jpg

dscf3573.jpg

dscf3568.jpg

Potrava:

 

Myšky přijímají bez problému jakékoliv žrádlo určené pro hlodavce. Dále je vhodné jim davát tvrdý chléb, ovoce, zeleninu, piškoty. Jídelníček jim můžeme i obohatit vajíčkem, moučným červem, sýrem,......

 

Dále je velice vhodné jim do krmiva přimíchat kočičí granule (nejlépe granule pro koťata). Samice, která je březí to přímo vyžaduje, tyto granule jsou velice vhodným zdrojem bílkovin pro samici i ostatní myšky.

 

 

Rozmnožování:

 

Samičky dáváme připustit minimálně ve věku 4 měsíců (samečky o měsíc dřív). Samičku není třeba od samečka oddělovat, sameček mláďatům neublíží (avšak po porodu musíme počítat s tím, že sameček samičku znovu nakreje). Po zhruba 21-28 denní březosti rodí samička okolo 4-12 mláďat (někdy i více). Mláďata se rodí slepá a bez srsti....postupem času jim srst narůstá ( jako u osrstěných myšek). ale ve věku zhruba 3 týdnů jim začne od čumáku vypadávat a do týdne jim vypadá úplně. Potom co jim srst vypadne, už jim nikdy nenaroste...... Samici necháváme s mláďaty po dobu vylísání srsti, a když už vidíme že sami pijí a příjímají pevnou stravu ( vetšinou malé myšky odstavujem ve věku 3-4 týdnů) od samičky je oddělíme, taky musíme oddělit samice od samců aby nedošlo k nakrytí mezi sourozenci.

dscf3479.jpg

 

dscf4099.jpg

dscf3480.jpg

 

dscf4106.jpg

dscf2287.jpg

dscf2748.jpg 

dscf3572.jpg

dscf3571.jpg

dscf3569.jpg

dscf3570.jpg

 

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 60014
Měsíc: 371
Den: 9